Zgrubienie na wardze i biały nalot na zmianie

mojemu mężowi na wardze dolnej zrobiło się zgrubienie od zewnątrz wygląda to jakby warga była przypuchnięta a od wewnątrz jest to biały nalot (jakby afta) dotykając palcem od zewnątrz wyczówa sie zgrubienie .Nie mogę go namówić zeby poszedł do lekarza ale bardzo niepokoi mnie ta zmiana. Trwa to już dłuższy czas(ponad miesiąc napewno)mówi że go to nie boli proszę o poradę

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie opisu nie jest możliwe określenie rodzaju zmiany. Konieczne jest badanie. Mąż powinien udać się na wizytę do specjalisty dermatologa. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.