Zgrubienie na czole po opuchliźnie i trądziku młodzieńczym

Witam, jako nastolatek miałem trądzik praktycznie na całej twarzy. W okolicach czoła dwukrotnie wystąpił podskórny kujący ból, który w wyniku dotykania go spowodował opuchliznę. Za drugim razem opuchlizna zeszła, ale pozostało zgrubienie na czole pomiędzy prawym okiem, a nosem. Skóra w tym miejscu ma skłonność do przetłuszczania się, a po umyciu staje się "błyszcząca". Co to może być? Nie jest to bardzo widoczne, ale na pewno zauważalne. Sprawia też dyskomfort... Proszę o poradę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie opisu nie jest możliwe określenie rodzaju oraz charakteru zmiany. proszę udać się do specjalisty dermatologa, który oceni zmianę. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie leczenie. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.