Jak zlikwidować zgrubienie na skórze?

Witam. Mam pytanie, miałem pryszcza z boku czoła i tak jakoś postanowiłem go przekłuć, nakłułem go kilka razy, ale ogólnie był na tyle dziwny ze nic z niego nie wyszło ;) i teraz mam problem, bo zrobiła mi się pod skóra taka grudka, zgrubienie, twarde, rana jest świeża mam to ze 2-3dni, pytanie, czym to można rozgonić? Pzdr.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

W wyniku takiej interwencji mogło dojść do nadkażenia zmiany, szczególnie jeżeli oprócz obrzęku pojawi się ucieplenie, ból i zaczerwienienie - być może zmiana wymagać będzie zastosowania miejscowego antybiotyku. Jednak żeby to potwierdzić konieczna jest wizyta u lekarza, proszę skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, jeżeli będzie taka potrzeba lekarz zaleci konsultację dermatologiczną.

Proszę zmiany już więcej nie drażnić, nie przekuwać, nie wyciskać. dwa razy dziennie proszę ją zdezynfekować.
Generalnie w przypadku cery ze skłonnością do powstawania trądziku jest zasada, że zmian nie wolno drażnić.

Pozdrawiam.