Zgrubienie w miejscu wyrwania dolnej czwórki

Witam.W piątek miałam wyrwaną lewą dolną czwórkę.W miejscu wyrwania pojawiła się górka,i dziąsło jest opuchnięte tak jakbym miała ropę w środku,bo wyczuwam zgróbienie jakby było zdrętwiałe.Byłam ponownie dzisiaj w niedzielę u dentysty i przepisał mi Clindamycin-MIP 600 co 12h jedną tabletkę,dodatkowo obolałe mam wszystkie zęby.To miejsce po wyrwaniu brzydko pachnie,raczej nie boli,raz poraz tak dziwnie ciupie:)Czy lek sprawi że ropa zejdzie?Co oznacza ta górka na miejscu wyrwania?Z góry dziękuję

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

czy po ekstrakcji zostało wykonane kontrolne zdjęcie??? należy wykonać kontrolę radiologiczną jeśli ząb został usunięty w całości istnieje możliwość złamania fragmentu ścianki zębodołu która pozostała w zębodole, pozostawienia zmiany ( torbieli ) okołowierzchołkowej bądź w końcu wypłukania skrzepu i rozwoju suchego zębodołu - co stomatolog pewnie podczas kontroli wykluczył
drętwienie najprawdopodobniejk związane jest z uciskiem zapalnym na nerw wychodzący przez otwór bródkowy w tej okolicy
antybiotyk może zacząć działać nawet po 3 dniach - potrzebna cierpliwość
dodatkowo może się Pani ratować lekiem p/zapalnym i p/bólowym DEXAK SL - dostępny bez recepty
proszę zaufać lekarzowi
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Witam
Brzydki zapach może być związany ze skrzepem, który powstał w miejscu po usuniętym zębie . Czym jest górka trudno stwierdzić, nie widząc danego miejsca, ale brak objawów bólowych świadczy raczej o tym,że rana goi się prawidłowo.