Co może powodować nieprzyjemny zapach po wyrwaniu zęba?

Witam 5 dni temu miałem zabieg ekstrakcji górnej szóstki. Niestety do krateru powstałego po wyrwaniu dostawalo się jedzenie które próbowałem zawsze wypłukać lub usunąć językiem, teraz wiem że bylo to bledem. Od wczoraj z rany zaczął wydobywać się zapach czegoś zepsutego dodatkowo w ranię zbiera się ropa, mimo to rana się zrasta, nie mam (jeszcze) stanu zapalnego, dziąsło mnie nie boli. Nie mam możliwości wrócić do dentysty który wykonywał zabieg. Musiałbym udać się na pogotowie czego chce unikną

Witam,

Czasem po ekstrakcji tworzy się stan zapalny zwany suchym zapaleniem zębodołu. Jeżeli nie może się Pan udać do lekarza, który wykonywał zabieg to proszę udać się do jakiegokolwiek lekarza dentysty w celu uniknięcia możliwości wystąpienia bólu i powikłań. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski