Zgrubienie w obrębie palca a dna moczanowa

W dużym palcu u lewej nogi w okolicy stawu od jakiegoś czasu miałam zgrubienie, niedawno zwróciłam też uwagę, że nie mogę zgiąć tego palca. Wczoraj kiedy się obudziłam rano poczułam okropny ból w pod zgięciem tego palca,nie mogłam chodzić. internista na pogotowiu wysłał mnie do rodzinnego, zalecił ketonal i zbadanie kwasu mocz. w surowicy. Tak naprawdę to cała wizyta trwała 3 minuty,lekarz nawet mnie nie słuchał. Co to może być? Dna moczanowa w tak młodym wieku? (20 lat)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

badanie kwasu moczowego pokaże czy to dna, może tak się zdarzyć nawet w młodym wieku.

Pozdrawiam