Ziarnistości pajęczynówki w wyniku MR
Co oznacza w opisie MR głowy "ziarnistowość pajęczeniówki"? Wykryto u mnie ognisko ok 2 cm które tak opisano. Na kolejnym badaniu po 6 mc dokładnie ten sam wynik i opis. Skierowany byłem na to badanie bo mam napadowe silne zaburzenia równowagi (zazwyczaj kilku sekundowe) o nieustalonej przyczynie. Objawy mam do dziś. Czy takie badanie powinienem powtórzyć? od ostatniego minął rok.

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Porównanie obydwu badań wskazuje na brak progresji zmiany. Jeśli nie wystąpiły dodatkowe objawy mogące świadczyć o rozwoju zmiany to nie ma konieczności wykonywania kolejnego badania. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.