Zapytaj lekarza

7 1 7 , 1 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik - podstawowe informacje

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,

Podstawą zakwalifikowania pacjenta do zabiegu leczenia zmian trądzikowych jest bezpośrednia konsultacja ze specjalistą. Proszę się zgłosić do lekarza medycyny estetycznej, który dobierze odpowiedni dla Pani rodzaj zabiegów. W przypadku aktywnych zmian polecam laserowy peeling węglowy, który zahamuje nadmierne wydzielanie sebum a co za tym idzie- nowych wykwitów. Oczyści cerę, złuszczy martwy naskórek. W celu spłycenia już istniejących blizn potrądzikowych niezawodny jest laser frakcyjny eCO2. Seria zabiegów w odstępie czasowym 4-6 tygodni przyniesie zadowalający efekt. Pomocne mogą okazać się peelingi medyczne, w zioła bym nie wierzyła.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy