Złamana kość piętowa a zmiana opatrunku gipsowego na ortezę

mam złamaną kość piętową, gips założony do połowy uda na dwa tygodnie, czy po tym okresie jeśli oczywiście kontrola nie wykaże żadnych powikłań możliwe jest noszenie ortezy zamiast gipsu?

To zależy od rodzaju złamania ale zwykle gips nie jest konieczny. W ortezie i tak nie będzie można obciążać nogi przez przynajmniej kilka tygodni.