Złamana kość ramienna w wyniku ciężkiego porodu
Dzień Dobry.Mój syn urodził się ze złamaną kością ramienną w wyniku ciężkiego porodu.Miał założony gips na 15 dni.Po zdjęciu gipsu w dniu dzisiejszym zaobserwowaliśmy,iż ruch ręki jest znikomy. ]Delikatnie zgina palce i podnosi ją do góry.Dodatkowo dziś ponownie miał zdj RTG. Widać,że kości nadal nie przylegają do siebie,zrobiła się otoczka wokół kostna złamanego miejsca.Czy kość wróci na swoje miejsce i będzie w linii prostej ?Po jakim czasie?Po jakim czasie odzyska pełną sprawność ruchową ?

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Szanowny Panie,
sugeruje kontrolę neurologiczną. Kość się zrośnie, rzadko kiedy u tak małego dziecka obserowowane są problemy ze zrostem, jednak bardziej niebezpieczne są deficyty neurologiczne.