Złamanie kości śródręcza i brak zginania palca

Witam, Mialem zlamanie V kosci srodrecza. Poczatkowo byl gips ale kosc uciekla i przeszedlem zabieg w ktorym umieszczono mi drut w reku, i wsadzono mi reke w szyne gipsowa na miesiac. Po zdjeciu szyny zostawiono mi drut w dloni jeszcze na 3 tygodnie. Jestem juz w trakcie 2 rehabilitacji a maly palec nadal nie chce sie zgiac... lekarz chce zrobic redresje stawu. Pytanie... Czy redresja stawu jest konieczna... jakie moga byc jej skutki uboczne... czy cos moze pojsc nie tak?

Tak niestety się często zdarza po operacji i długim unieruchomieniu. Redresja palca to dość brutalny zabieg i nie zawsze skuteczny. Wg mnie należałoby jeszcze popróbować rehabilitacji ale oprócz pracy z fizjoterapeutą należy ćwiczyć ok 2 x 40 min dziennie samemu. Przykurcz powinien się rozciągnąć.