Złamanie kości strzałkowej a czas gojenia
Dzień dobry, 18 dni temu złamałem kość strzałkową w mniej więcej połowie długości. Złamanie bez przemieszczenia, jeden duży odłamek (tak jakby kość w 3 kawałkach). Po 10 dniach miałem wizytę kontrolną u traumatologa, który stwierdził, że gips jest w tym przypadku zbędny (zdjąłem więc szynę) i mogę nawet delikatnie chodzić po domu na dwóch nogach. Podczas delikatnego chodzenia nie boli. Czy jednak brak gipsu nie spowoduje spowolnienia gojenia? Po jakim czas powinno być widać na RTG że się zrasta?

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania
Ból po złamaniu jest rzeczą zupełnie normalną, może się pojawić przy mocniejszych stąpnięciach- proszę się nie niepokoić, strzałka nie jest kością która uczestniczy w mechanice nogi.