Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złamanie kości strzałkowej a czas gojenia

Dzień dobry, 18 dni temu złamałem kość strzałkową w mniej więcej połowie długości. Złamanie bez przemieszczenia, jeden duży odłamek (tak jakby kość w 3 kawałkach). Po 10 dniach miałem wizytę kontrolną u traumatologa, który stwierdził, że gips jest w tym przypadku zbędny (zdjąłem więc szynę) i mogę nawet delikatnie chodzić po domu na dwóch nogach. Podczas delikatnego chodzenia nie boli. Czy jednak brak gipsu nie spowoduje spowolnienia gojenia? Po jakim czas powinno być widać na RTG że się zrasta?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania

Ból po złamaniu jest rzeczą zupełnie normalną, może się pojawić przy mocniejszych stąpnięciach- proszę się nie niepokoić, strzałka nie jest kością która uczestniczy w mechanice nogi.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy