Jakie są opcje w związku z brakiem zrostu kości strzałkowej po 3 miesiącach przebywania w gipsie?
Witam
1.10.2017 r złamałam nogę
Rozpoznanie: wieloodłamowe złamanie trójkostkowe goleni z przemieszczeniem odłamów i podwichnięciem w stawie skokowym.
Noga została zoperowana i nastawiona 02.10.2017r, zespolono złamanie strzałki w 1/3 obwodowej płytą LCP, kostkę przyśrodkową oraz tylną krawędź ustabilizowano śrubami. Nogę unieruchomiono w szynie gipsowej udowo-stopowej. 28.11.2017 zrobiono mi RTG, które wykazało, że w obrębie stawu skokowego nastąpił pełny zrost kostny, natomiast w obrębie trzonu kości strzałkowej stwierdzono kątowo ustawiony odłam pośredni oraz szerokie, dobrze widoczne szczeliny złamania i brak odczynów naprawczych. Noga została z powrotem włożona w szynę stopowo udową do 02.01.2018, kiedy zostało powtórzone zdjęcie RTG, które nie wykazało żadnych zmian i nadal nie wykazało odczynów naprawczych i zrostu. Przez cały okres przebywania w gipsie noga była nie obciążana i cały czas podczas chodzenia znajdowała się w powietrzu.
02.01 lekarz chirurg pozwolił mi wyjąć nogę z szyny gipsowej z zaleceniem, że mam nie obciążać nogi, nie opierać się na niej i nie stąpać, noga nadal ma być w powietrzu podczas chodzenia. Powiedział również, że mogę delikatnie próbować zginać kolano. Dopiero 15.01.2018 mam wizytę u ortopedy.
W związku z moją sytuacją mam dwa pytania:
1 Jakie są opcje w związku z brakiem zrostu kości strzałkowej po 3 miesiącach przebywania w gipsie.
2 Po 3 miesiącach unieruchomienia wyprostowanego kolana próba delikatnego zgięcia go powoduje opór i mocny ból nawet przy minimalnym ruchu. Czy to jest sytuacja normalna i co można w tej sytuacji zaradzić.
Pozdrawiam
Kasia 40 lat