Konieczność rehabilitacji po złamaniu kości strzałkowej

Witam, 28 października złamałam nogę: złamanie 1/3 bliższej kości strzałkowej, nogą była unieruchomiona w gipsie przez miesiąc czasu. Moje pytanie brzmi czy konieczna jest rehabilitacja? Słyszałam wiele opinii, w większości, że jednak jest wskazana, ale mój ortopeda mi jej nie zalecił... Ale może jednak warto się na nią udać?

Szanowna Pani, złamanie trzonu kości strzałkowej po uzyskaniu zrostu kostnego w wiekszości przypadków nie wymaga specjalistycznej rehabilitacji. Kość strzałkowa de facto nie spełnia zadania podpórczego. Z tego powodu wielokrotnie złamanie w obrebie jej trzonu nie wymaga nawet unieruchomienia w opatrunku gipsowym. Pozdrawiam

Witam,

Wszystko zależy od tego jaki był Pani stan przed incydentem, a jaki po - i czy w związku z tym coś uległo pogorszeniu? Osłabiona została siła mięśniowa, zakres ruchów? Jeżeli nie widzi Pani takich zmian to specjalistyczna rehabilitacja nie jest wskazana.