Złamanie kostki prawej nogi

Dzień dobry 44 dni temu złamałem kostkę przyśrodkową prawej nogi. Założono mi gips, nie stwierdzono przemieszczenia. Po 3 tyg. lekarz wykonał zdj. ren. i wyszło, że jest ok, za kolejne 3 tyg. miałem mieć gips zdjęty. Owszem zdjęto mi gips, ale założono nowy, bo inny lekarz stwierdził, że na pewno się noga nie zrosła, ale zdjęcia nie zrobił. Kazał mi przyjść za miesiąc. Czy to jest normalne postępowanie? Nie stawałem na tej nodze, stosowałem się do zaleceń lek.. Czy mam iść do innego specjalisty?

Szanowny Panie, sześc tygodni unieruchomienia "gwarantuje" dopiero pierwotny zrost kostny. Złamanie kostki podudzia to złamanie śródstawowe i wymaga teoretycznie dłuższego okresu unieruchomienia. Zatem utrzymanie gipsu do 8-10tyg jest prawidłowe. Jednak decyzja zawsze należy do prowadzącego leczenie, który ma możliwość przeprowadzenia po pierwsze badania fizykalnego, a po drugie oceny zdjęć RTG. Być może niedługo będzie Pan miał zalecone częściowe obciążanie kończyny w gipsie ? Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.