Złamanie kręgosłupa szyjnego a paraliż kończyn dolnych

witam czy zlamanie kregoslupa szyjnego w odcinku c6 i c7 moze powodowac dlugotrwaly paraliz konczyn dolnych?? czy istnieje jakakolwiek nadzieja na to ze osoba, ktora ulegla takiemu uszkodzeniu, bedzie chodzila ?? :(

Moze powodowac porażenie kończyn dolnych poprzez uszkodzenia rdzenia kręgowego. Jeżeli uszkodzenia są mechaniczne czyli przerwanie niedowlad będzie trwały, jeżeli był tylko krwiak lub ucisk może nastąpić poprwa2 po długiej rehabilitacji.