Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złamanie lub wybicie barku

mój szfagier wybił lub złamał sobie prawy bark niemoze ruszyc reką, byli w szpitalu i ma zalozony taki motylek. Lecz co jest najlepsze na zrośnięcie tych kosci ? natomiast zostaly tam jakies odłamki czy cos takiego co jest najlepsze ? jakis lek?rehabilitacja??
ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Złamania kości tworzących bark należą do częstych uszkodzeń urazowych. Spośród wszystkich złamań okolicy barku 85% to uszkodzenia bez lub jedynie z minimalnym przemieszczeniem. Pozostałe 15% to złamania z dużym przemieszczeniem fragmentów kostnych. Oczywiście w zależności od tego z jakim typem złamania mamy do czynienia stosuje się odpowiednie leczenie. Najczęściej leczy się poprzez unieruchomienie. Brak jest leków mogących ''leczyć złamanie'' Leczenie dobiera się w oparciu o badania obrazowe. Rehabilitacja jest ważne lecz podstawą jest odpowiednie zaopatrzenie złamania.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy