Złamanie obojczyka a deformacje klatki piersiowej

Jak miałem 1,5 roku to spadłem z łóżeczka i złamałem sobie obojczyk. Od 6 roku życia nie pamietam jak, że wyszedł mi mostek do przodu z prawej strony i żebra z prawej strony weszły bardziej dośrodka Ja myśle że to jest kurza klatka mama mi mówiła że lekarze mówili że tą jakaś pajączkowa jest coś takiego? Jeździłem do ortopety lekarza .Mi sie wydaje że ona schodzi jak rosneMoge mieć jakąś powazną chorobe?i moge normalnie ćwiczyć na siłowni i czy mi to zejdzie?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Po Pani opisie trudno dokładnie wywnioskować jak ta klatka wygląda i co obecnie się z nią dzieje. Deformacje klatki piersiowej mogą mieć wpływ na funkcjonowanie np. układu oddechowego i utrudniać wymianę gazową, jednak nie podaje Pani żadnych dolegliwości. Jeśli chodzi o ćwiczenia, proponuję skonsultować się z rehabilitantem lub trenerem, który dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń.
Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie za bardzo rozumiem opisu Pani dolegliwości, radzę skonsultować się z ortopedą.
Pozdrawiam