Czy w prześwietleniu klatki piersiowej P-A uwidaczniają się ewentualne małe deformacje kości?

Witam,czy w prześwietleniu klatki piersiowej P-A uwidoczniają się ewentualne małe deformacje kości klp czy tylko płuca,sere? Jakie prześwietlenie ukaże takie zmiany?Miałam wykonywane rtg kręgosłupa i klp ale poza zniesieniem lordozy szyjnej i wyostrzeniem krawędzi nic nie pokazało.A ja mam dyskomfort w okolicy mostka,widać tam taka wypukłość.Dodam że szukam przyczyn braku oddechu,duszności i braku głębokiego oddechu,który trwa od 2lat całą dobę,wiele badań w normie,echo,spirometria,tsh..nadal ni

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W rtg klp jak najbardziej można zdiagnozować deformacje kości klatki piersiowej. Jeśli jednak zmiana zlokalizowana jest w okolicy mostka, być może warto wykonać celowane rtg mostka. By zakwalifikować Panią do takiego badania, powinna Pani skonsultować się z lekarzem POZ, który przede wszystkim Panią zbada i oceni wypukłość. A propos Pani objawów... Jeśli wszystkie wykonane badania są prawidłowe, warto pomyśleć nad psychogenną etiologią objawów.

Najlepiej w zaistniałej sytuacji wykonać badanie RTG żeber i/lub mostka aby zobrazować uwypuklenie, które Pani u siebie zaobserwowała.
Najlepiej jak Pani skontaktuje się ze swoim lekarzem prowadzącym w celu konsultacji i ewentualnego skierowania na dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie.