Bolesność klatki piersiowej a urazy żeber

Dzień dobry, Od prawie 2 tygodni mój partner ma ból w klatce piersiowej w okolicy mostka nie sądzimy żeby to było związane z żołądkiem. Do polski wracamy za dwa tygodnie. Czy taki ból może być spowodowany obiciem żeber czy to może być coś poważniejszego i lepiej niezwłocznie zgłosić się do lekarza?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ból w klatce piersiowej może mieć wiele przyczyn i pochodzić od wszystkich struktur klatki piersiowej: serce, płuca, kości (czyli żebra, mostek), nerwy (neuralgia międzyżebrowa), mięśnie, przełyk czy górna część żołądka. Jeśli w ostatnim czasie miał miejsce uraz żeber, ból najprawdopodobniej ma taką przyczynę. Jeśli nie ustąpi w najbliższym czasie radziłabym zgłosić się jednak do lekarza, aby przede wszystkim wykluczyć przyczyny sercowe (choć młody wiek przemawia przeciw temu rozpoznaniu)
Pozdrawiam