Jaka może być przyczyna kłucia w klatce piersiowej u dziecka?

Jednorazowe zdarzenie- wczoraj Dziecko 7 lat ruchliwe, trenujace piłkę nożną, zaczyna płakać ze go kuje w klatce piersiowej, mocno i zalewa się zimnym potem. Po pol godzinie lezenia przechodzi.wizyta lekarska już zaplanowana. Ale czy mogę zapytać jaka jesy przyczyna wystąpienia takich objawów? Pozdrawiam zaniepokojona mama

Lek. Wojciech Zygmunt

Najczęstszą przyczyną bólu w klatce piersiowej u dzieci jest ból pochodzenia kostno-chrzęstnego. Dziecko jest aktywne, być może w trakcie gry-zabawy doznało kontuzji w obrębie żeber, mostka lub przyczepów żeber do mostka. Z całą pewnością należy jednak wykluczyć inne przyczyny i warto odbyć wizytę u lekarza. Proszę się jednak nie martwić, w tym wieku najczęściej nie ma to żadnego związku z chorobą serca lub płuc. Pozdrawiam i życzę zdrowia.