Kłujący ból za lewym obojczykiem

Witam! Mam 23 lata, nadwagę (ale stale się ruszam np. rower, spacery czasem bieganie). Wczoraj rano po wstaniu z łóżka zrobiłem kilkanaście szybkich pompek. Zaraz potem poczułem ból w okolicach serca. Promieniował w stronę szyi po lewej stronie. Na początku bardzo się wystraszyłem i przez myśl przeszło mi nawet wezwanie pogotowia. Od tamtego momentu minęła prawie doba, a ja wciąż czuję ten ból, kiedy leżę na lewym boku, schylę się, kaszlnę lub zrobię pełny wydech. Ból umiejscowiony jest za lewym obojczykiem i promieniuje w stronę serca i lewej strony szyi (mam wrażenie kłucia). W przypadku, kiedy nie robię żadnej z opisanych czynności bólu nie ma. Cała ta sytuacja bardzo mnie niepokoi. Zapisałem się na wizytę do kardiologa, ale będę na nią czekać niemal tydzień. Co mam zrobić w tej sytuacji? Czym może być spowodowany ten ból? Dodam jeszcze, że regularnie oddaję krew i moje wyniki zawsze są w normie. Ciśnienie i puls w porządku. Kilka dni temu byłem osłuchany przez lekarza i nie wykryto żadnych anomalii.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Leczenie tętniaka

Tętniaki są śmiertelnie niebezpieczne dla pacjenta. Jeśli pękną, grożą nagłym zgonem. dlatego tak istotne jest ich leczenie. Na ten temat wypowiada się lek. Adam Lewszuk.

Witam Pana serdecznie! Przyczyny bólu w klatce piersiowej mogą być różne - związane z niedokrwieniem serca, przeciążeniem mięśni klatki piersiowej, podrażnieniem nerwów międzyżebrowych itp. Ból pochodzenia sercowego ma zazwyczaj charakter ucisku, uczucia ciężaru w klatce piersiowej i jest zlokalizowany centralnie, w okolicy mostka. Prawdopodobieństwo, że ból ma charakter wieńcowy, czyli pochodzenia serca zależy od wieku (wyższe u mężczyzn >40 r.ż., poniżej niskie), palenia papierosów, nadwagi lub otyłości, wywiadu rodzinnego (np. zawał serca w młodym wieku w rodzinie). Ból od serca zazwyczaj nie ustępuje po zwykłych lekach przeciwbólowych. Jeżeli ból w klatce jest inny niż opisałam powyżej, nie ma Pan czynników ryzyka choroby wieńcowej, prawdopodobieństwo, że to jest ból od serca jest niewielkie. Całkiem możliwe, że są to bóle związane z zapaleniem przyczepów mięśniowych lub połączeń żebrowych z mostkiem. Rozstrzygnąć to może jednak jedynie lekarz, który może Pana zbadać i zrobić potrzebne badania (np. oprócz EKG dodatkowo markery uszkodzenia serca - CK MB lub troponina). Gdyby ból i dyskomfort nasilał się polecam zgłosić się na SOR najbliższego szpitala.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty