Złamanie obojczyka a zatorowość płucna

Witam. W grudniu złamałam prawy obojczyk, wieloodłamowo, złożony operacyjnie nićmi i druciki gips dessaulta na 4,5 tyg. Po 1,5 tyg od zdjęcia złapałam infekcje górnych dróg oddech. Wyszła też zatorowość płucna. Czy mogła być winą lekarzy którzy przy operacji i złamaniu nie podali leków przeciwzakrzepowych, wiedzieli że stosowałam pigułki Kontracep? lekarze uważają że to wina tylko pigułek (brałam 3 lata) a przeciwzakrzepowe mi się nie należały.

Wg skali Capriniego - 1-2pkt - nie było wskazań do profilaktyki farmakologicznej HDCz po urazie (podawania leków przeciwzakrzepowych).
W aktualnym stanie sugeruję jednak wizytę w Poradni Zaburzeń Krzepliwości