Masywna zatorowość płucna po urazie nogi

Witam.po urazie nogi (rozciecie w okolicy piszczela) załoźono mi szynę stopowo-podudziową na 2 tyg. Po tym okresie dostałem masywnej zatorowości płucnej jak ustalono od zakrzepicy w tej nodze. Moje pytanie brzmi czy lekarz który złoźył szynę i niepodał leków przeciwzakrzepowych niepopełnił błędu. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Unieruchomienie kończyny dolnej jest wskazaniem do stosowania leków przeciwzakrzepowych, ale leki te maja także swoje działania niepożądane, np. mogą powodować krwotoki.
Dlatego leki te stosuje się nie u wszystkich pacjentów, tylko u pacjentów ze zwiększonym ryzykiem zakrzepicy.
Wskazania są ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta.
Pana wiek pośrednio wskazuje na niskie ryzyko zakrzepicy; niestety jednak ona wystąpiła.
Dlatego uznałabym to za nieszczęśliwy zbieg okoliczności, a nie za błąd lekarza.
Trzeba ufać, że limit pecha został wyczerpany.