Złamanie ściany dolnej oczodołu z odmą tkanek miękkich

złamanie ściany dolnej oczodołu z odmą tkanek miękkich okolicy oczodołowo policzkowej oraz w dole podniebnym drobne pęcherzyki powietrza w okolicy szczytu oczodołu. Jak długo mogę odczuwać ból i ucisk wokół oka. Czy pieczenie i szczypanie w oku zwłaszcza w zadymionym pomieszczeniu to wynik tego urazu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po opisanym urazie dolegliwości bólowe oraz ucisk mogą utrzymywać się nawet do kilku tygodni. Gdyby jednak objawy się nasilały, konieczna jest konsultacja otolaryngologiczna! Uczucie pieczenia i szczypania teoretycznie może być konsekwencją urazu. Niewykluczone są jednak także inne przyczyny - koniecznie proszę zatem skonsultować się ze specjalistą okulistą.