Opis badania RTG okolicy jarzmowo-szczękowej po złamaniu nosa
Witam. Obecnie mam 29 lat, 6 lat temu doznałam urazu nosa, wykonane zostały 2 badania: rtg nosa ("Złamanie kości nosa") oraz rtg okolicy jarzmowo-szczękowej. Wynik brzmiał następująco: "Kości twarzoczaszki bez zmian urazowych. W rzucie prawego oczodołu widoczny 5mm owalny nietypowy cień o wysyceniu tkanek miękkich do dalszej diagnostyki." Nie zgłosiłam się jednak ponownie do szpitala. Dziś znalazłam ww. wyniki i jestem zaniepokojona. O czym może świadczyć taki cień? Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Ten cień może wynikać z wielu przyczyn, konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.