Wynik RTG po urazie głowy
otóż dostalem urazu głowy " tzn limo pod okiem" lekaz nie stwierdzil nic powaznego i wypisla do domu. lecz na wyniku RTG mam takie cos napisane: " Kości twarzoczaszki bez widocznych zmian pourazowych. Przycienienie dolnej części lewej zatoki szczękowej - nakładający się obrzęk tkanek miękkich? " Co to oznacza?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Oznacza to, że kości twarzoczaszki nie uległy złamaniu, natomiast w wyniku urazu doszło do obrzęku tkanek miękkich. Lekarz nie stwierdziła, żadnych poważnych konsekwencji urazu, dlatego wypisała Pana do domu , zapewne z zaleceniami.
W przypadku jakiś dolegliwości wskazane jest skonsultowanie z lekarzem POZ.
Pozdrawiam.