Złamanie śródstopia a bolesność kostki

Witam, oto zdjęcie przedstawiające moje złamanie śródstopia http://zapodaj.net/96a090a4bfc14.jpg.html po nim lekarz zdecydował o zdjęciu szyny i że sama mam rozchodzić kończynę. Chodzę stopę kładąc płasko, kuleję strasznie a boli mnie kostka ta nad złamaniem. Czy to normalne ze boli kostka? Czy jeśli do złamania doszło poprzez pociągnięcie kości przez ścięgno/mięsień (noga wykręciła się w bok wpadając w dziurę) powinnam mieć zrobione poza RTG też USG? Możliwe że coś urwałam/naderwałam?

Magdalena StusiĹska

Po tak długim unieruchomieniu kostka może być usztywniona. Jednak przy tego typu urazie mogło też dojść do jej zwichnięcia- jednak okres w gipsie powinien wystarczyć na rekonwalescencję. Jeżeli noga będzie nadal sztywna po kilku dniach najlepiej zwrócić się o pomoc do ortopedy.