Złe samopoczucie a wynik badania glukozy

Byłam wczoraj na badaniu cukru we krwi, najpierw pobrano mi krew z palca. Wynik 95. Później pobrano krew z żyły i po 2 godzinach przy obciążeniu 75. Dziś odebrałam wyniki. Glukoza na czczo 116 a po 2 godzinach 218,0 Dlaczego z palca miałam 95 a z żyły 116,0? Wynikiem jestem załamana i bardzo źle się czuję. Mam 70 lat i jestem po operacji serca. Czy przy tych wynikach cukru mogę źle się czuć? Robi mi się słabo, nie mam siły szybko się męczę. Ekg jest w normie. Czy ma na to wpływ mój wysoli poziom cukru?

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik z krwi żylnej jest miarodajny z palca jest to zawsze jakiś przelicznik proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego