Co oznacza wynik badania na krzywą cukrową?

Witam, Jestem w 25 tc i miałam robione badanie na krzywą cukrową. Przed podaniem glukozy, na czczo, pomiar glukometrem wykazał wynik 83. Potem została mi pobrana krew z żyły , również na czczo. Następnie wypilam glukoze 75 g i po 2 godzinach krew z żyły została ponownie pobrana. Wynik na czczo 142 po 2 godzinach 144. Dowiedziałam się ze pomiar miał zostać dokonany 3 krotnie( po 1 godzinie również) a nie został. Jak do tych wyników ma się pomiar wykonany glukometrem?? Czy należy powtórzyć badanie by było wiarygodne ?? Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

można powtórzyć badania dla pewności, lecz wynik z żyły jest wiążący, sama glikemia na czczo świadczy o cukrzycy ciążowej, konieczna wizyta u diabetologa.