Jak rozumieć wynik mojej krzywej cukrowej?

Witam. Miałem robioną krzywą cukrową. Nie wiem jak rozumieć taki wynik, na czczo 139 a po glukozie i 2 h wynik 101. Badanie krwi z żyły. Dodam, że taki duży wynik na czczo był po raz pierwszy. Wcześniej z glukometru miałem 110 tez tylko raz. Przeważnie z glukometru mam na czczo 93 do 99. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niestety wyniki z glukometru nie są miarodajne, więc nie bierze się ich pod uwagę przy rozpoznawaniu cukrzycy. Wynik glikemii na czczo jest nieprawidłowy, dlatego powinna być wdrożona dalsza diagnostyka. W takim wypadku powinien Pan skonsultować się z lekarzem, który kierował Pana na badania.