Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krzywa cukrowa dwupunktowa i jej wyniki

Krzywa cukrowa dwupunktowa. Glukoza(Krew żylna,osocze( fluorek) ) 111mg/dl norma laboratoryjna 70-99 Glukoza żylna,(Po 2h po 75g glukizy) 44mg/dl Wynik sprawdzono dwukrotnie. Proszę mi pomóc zinterpretować ten wynik.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Najważniejszy element samokontroli w cukrzycy

Samokontrola, tak jak zmiana diety czy regularna aktywność fizyczna stanowi nieodłączny element leczenia cukrzyca. Obejrzyj film i dowiedz się, jak się kontrolować w tej chorobie.

Dzień dobry,

Na czczo wyni kwskazuje na nieprawidłową glikemię na czczo - stan przedcukrzycowy. 2 h po teście miała Pani hipoglikemię , więc może być to hipoglikemie reaktywna. Jeśli w rodzinie u Pani ktoś chorował na cukrzycę, to takie sytuacje mogą poprzedzać wystąpienie cukrzycy. Proszę skontaktować się z diabetologiem, który dokładnie Panią zbada i wyda stosowne zalecenia. Będą konieczne dodatkowe badania z krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy