Wynik badania krzywej cukrowej u 35-latka

Dzień dobry mam 35 lat i dzisiaj miałem robioną krzywą cukrową na czczo miałem 94 po 2h(glukoza 75g) wynik 58. Co oznacza ten wynik?

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej ma Pan hipoglikemię reaktywną. Proszę wykonać sobie test obciążenia glukozą (test OGTT z 75 g glukozy) z jednoczasowym oznaczeniem stężenia glukozy i insuliny - próbki 0;, 1h, 2h, 3h i 4h. Warto skontaktować się z diabetologiem, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pana zaleci Panu odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz