Silne pragnienie i częste oddawanie moczu a cukrzuca

Witam . Podejżewam cukrzycę .Mam sile pragnienie dużo dzennie wypijam często i dużo oddaje mocz ,jak jestem głodna to robi mi się słabo i odczówam palące gorąco ,ogólne bardzo się męczę mam problemy ze skórą .Wynik cukru na czczo miałam w normie ale czy to jest pewne że nie mam problemu z poziomem cukru ? I czy to mogą być obiawy innej choroby ?

Dzień dobry,

Jeśli ma Pani wątpliwości, to proszę wykonać test obciążenia glukozą - test OGTT z 75 g glukozy (tzw. krzywa cukrowa). Z uwagi na zgłaszane przez Panią objawy warto również jednoczasowo oznaczyć stężenie insuliny na czczo 1h i 2h po obciążeniu glukozą. Z wynikami proszę udać się do diabetologa, który zinterpretuje je dla Pani i w razie nieprawidłowości wskaże najlepsze postępowanie terapeutyczne.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz