Jak wyglada badanie krzywej cukrowej?

Witam, Jak wyglada badanie krzywej cukrowej?Pobierana jest krew na czczo, nastepnie godzine po wypiciu roztworu 75g glukozy,i pozniej 2 godziny id wypicia sie liczy czy 2 g od drugiego pobrania?Jakie sa normy obcizenia glukoza wykonywana po porodzie? Jesli ta glukoza nie byla dobrze rozpuszczona i wypilam ja za szybko,praktycznie w ciagu 2 minut i na koncu kubka zostalo zle rozpuszczone a ja ten lukier z dna kubka wypilam to wyniki beda miarodaje?czy moze to zawyzyc?zanizyc?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Kontrola poziomu cukru - dlaczego jest ważna?

Lekarze wykrywają coraz więcej przypadków cukrzycy. To obecnie choroba cywilizacyjna. Dlatego warto systematycznie badać poziom cukru. Prof. Władysław Grzeszczak wyjaśnia, dlaczego kontrola cukru jest taka ważna.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Badanie polega na pobraniu krwi na czczo i oznaczeniu glukozy na czczo. Następnie wypija się glukozę która powinna być w całości rozpuszczona. Następnie 2 godziny po wypiciu glukozy oznacza się poziom glikemii. W czasie ciąży oznacza się po godzinie i dwóch godzinach od wypicia glukozy, nie całkowite wypicie glukozy może spowodować zaniżenie wyników. Normy po porodzie są trochę inne niż przy oznaczaniu krzywej cukrowej w czasie ciąży, Wynik >200 mg% cukrzyca, natomiast 140-199 mg % nieprawidłowa tolerancja glukozy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty