Test na krzywą cukrową w 24. tygodniu ciąży

Mam 27 lat i jestem w 24 tyg ciazy. Mialam robiny test na krzywa cukrowa. Badanie wykazalo 3 wartosci: Glukoza 60,40mg/dl (badanie glukometrem) Glukoza na czczo 72,80mg/dl Glukoza po 2 godz. (od wypicia roztworu 75g glukozy) 53,2 mg/dl. Zastanawia mnie czy ostatni wynik nie jest za niski? Czy to mozliwe by glukoza byla nizsza po 2h, niz ta wczesniejsza na czczo? Dziekuje

Witaminy w ciąży

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest to możliwe, czy przy tym wyniku po 2 godz nie miała Pani żadnych niepokojących objawów?? Jeśli nie to nie ma powodu do niepokoju.