Prawidłowość wyników badań krzywej cukrowej

witam mam pytanie mialam robiona krzywa cukrowa chcialabym sie dowiedziec czy wyniki sa prawidlowe oto one : glukoza na czczo 94 po 1 h 160 po 2 h 140 glukoza po 2 h 81 po 1 h 160 po 2 h 140 Z gory dziekuje za odpowiedz

Jesli NIE JEST PANI W CIĄŻY TO:
http://www.monitorujcukrzyce.pl/rozpoznanie-choroby

Doustny test obciążenia glukozą (OGTT) – umożliwia wykrycie cukrzycy utajonej, na przykład takiej, przy której poziomy na czczo są prawidłowe. Test polega na dwukrotnym pobraniu krwi. Pierwsze pobranie wykonuje się na czczo, następnie pacjent wypija płyn zawierający 75 gram glukozy i po 2 godzinach oczekiwania w pozycji siedzącej, bez dodatkowych posiłków, wykonuje się drugie pobranie krwi. W sytuacji prawidłowej poziom glukozy na czczo wynosi 70-100 mg/dl. Jeśli wynik na czczo zawiera się w przedziale 100-125 mg/dl oznacza to stan przedcukrzycowy – nieprawidłowa glikemia na czczo (IFG). Jeśli poziom glukozy wynosi 126 mg/dl lub więcej możemy rozpoznać cukrzycę. Wyniki badania po drugiej godzinie testu obciążenia glukozą prawidłowo powinny wynosić do 140 mg/dl. Jeśli wynik znajduje się w przedziale 140-199 mamy do czynienia ze stanem przedcukrzycowym – nieprawidłową tolerancją glukozy (IGT). Jeśli wynik jest wyższy niż 199 mg/dl, możemy rozpoznać cukrzycę.