Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik krzywej cukrowej u 43-letniej kobiety

Witam Mam 43 lata jestem kobieta, wykonałam tzw krzywą cukrową wyniki na czczo 89 mg/dl po godzinie wynik wzrósł do wartości 198 mg/dl natomiast po 2 H wynosiła 137 mg/dl. martwi mnie wysoki cukier po godzinie po wypiciu glukozy wyaje sie za wysoki . Jakie powinnam podjąc kroki, czy i kiedy nalezy powtórzyc badanie? Prosze o zinterpretowanie wyników i porade. Agnieszka
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Kontrola poziomu cukru - dlaczego jest ważna?

Lekarze wykrywają coraz więcej przypadków cukrzycy. To obecnie choroba cywilizacyjna. Dlatego warto systematycznie badać poziom cukru. Prof. Władysław Grzeszczak wyjaśnia, dlaczego kontrola cukru jest taka ważna.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

A z jakiego powodu był wykonywany test obciążenie glukozą? Jeżeli wynik na czczo kiedyś wyniósł powyżej 100 to wtedy rozpoznaje się nieprawidłową glikemię na czczo. Co do wyników po godzinie przy rozpoznawaniu zaburzeń gospodarki glukozowej w ogóle nie bierze się pod uwagę. W zależności od historii medycznej pacjenta będzie można zalecić powtórne wykonanie testu, proszę udać się do lekarza rodzinnego.

0
Renata GrzechociĹska
78 poziom zaufania

Nie ma powodów do niepokoju, Polskie Towarzystwo Diabetologiczne zaleca ocenę glikemii jedynie na czczo i po 2 h. U Pani te wartości są prawidłowe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy