Krzywa cukrowa na czczo w 10. tygodniu ciąży

Witam Jestem w 10 tygodniu ciąży. Wczoraj wykonywałam krzywa cukrowa na czczo wynik wynosił 89. Po godzinie 112 a po dwóch godzinach 100? Czy mam się czegoś obawiać?

Witam Panią,

Wyniki testu OGTT są prawidłowe. Nie ma Pani cukrzycy ciążowej. Według najnowszych kryteriów PTD rozpoznaje się ją u ciężarnych, jeśli glikemia na czczo wynosi >= 92 mg/dl i w 120 minucie testu >=153 mg/dl.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz