Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie glukozy i krzywej cukrowej a podejrzenie cukrzycy

Witam.Mam 67 lat, badanie glukozy wykazało 106,a za dwa tygodnie 104,lekarz zleciła przez rok mierzyć krzywą cukrową,czy to już może być cukrzyca? W rodzinie nikt nie miał cukrzycy.Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedż.
KOBIETA, 67 LAT ponad rok temu

Cukrzyca a praca

Cukrzyca to obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o cukrzycy. Dowiedz się, jak cukrzyca może wpływać na pracę.

Witam,

Podany przez Panią wynik wskazuje na nieprawidłową glikemię na czczo, określaną jako stan przedcukrzycowy. Za prawidłowy zakres glukozy uważa się wartość poniżej 100 mg/dl. O cukrzycy mówimy wtedy gdy w 2-krotnie powtórzonym badaniu na czczo wynik pokaże wartość 126 mg/dl lub w trakcie badania w 2 godzinie doustnego testu obciążenia 75 g glukozy uzyska Pani wartośc równą lub powyżej 200 mg/dl lub też, gdy taką wartość uzyska Pani w dowolnej porze dnia i będą temu towarzyszyły obławy cukrzycy. Proponuję wykonać krzywą cukrową 2-pkt aby ocenić poziom glikemii. Do tego czasu zachęcam do zapoznania się z zaleceniami w stanie przedcukrzycowym opisanymi w moim artykule http://www.ciazowy.pl/artykul,zdazyc-przed-cukrzyca,2829,1.html

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy