Złe samopoczucie i podwyższone CRP

Od dłuższego czasu ok. miesiąca źle się czuję, często boli mnie głowa, temperatura jest cały czas podwyższona 37 i parę kresek, cały czas czuję się zmęczona, senna, czasem kręci mi się w głowie. Od 2 tygodni mam kaszel, katar, gardło jest lekko zaczerwienione, ale przełyk spuchnięty i szyjka macicy też spuchnięta i wargi sromowe, wydzielina nie ma nieprzyjemnego zapachu i wygląda jak serek, jest uczucie pieczenia i dyskomfortu, moje wyniki badania krwi: Krwinki białe (WBC) 7,00 Krwinki czerwone (RBC) 4,66 Hemoglobina 13,90 g/dl Hematokryt 0,43 MCH 29,80 pg MCHC 32,6 g/dl MCV 91,6 fl Płytki krwi 209 % limfocytów 27,3 % % pozostałych WBC 1,8 % % neurocytów 70,9 % Liczba limfocytów 1,9 G/l Liczba pozostałych WBC 0,1 G/l Liczba neurocytów 5,0 G/l RDW-CV 13,7 % RDW-SD 42,3 PDW 14,4 P-LCR 40,2 % Białko ostrej fazy - CRP 27,28 mg/l OB po pierwszej godzinie 10 mocz LEU: 25 Proszę o poradę.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! W badaniach tych można stwierdzić podwyższone CRP, co świadczy o jakimś stanie zapalnym w organizmie, podwyższone są także leukocyty w moczu, co z kolei wskazuje na jakąś infekcję dróg moczowych. Natomiast opisywane przez Panią dolegliwości mogą się wiązać z infekcją grzybiczą pochwy i sromu. Najlepiej w takiej sytuacji na początek udać się z wynikami do lekarza rodzinnego, który po zebraniu wywiadu chorobowego, zbadaniu Pani i analizie wyników tych badań oceni jakie leczenie zastosować. Wskazana byłaby także w takiej sytuacji wizyta u ginekologa. Pozdrawiam!