Pytanie o wyniki

Witam, mam 33 lata, jestem kobietą. Od długiego czasu źle się czuję: mam zawroty głowy, robi mi się słabo, tylna część głowy jest jakby zdrętwiała, ale mnie nie boli. Od roku leczę się na niedoczynność tarczycy, ale wynik się poprawia i myślę, że te objawy nie są związane z tym problemem. Oto moje ostatnie wyniki badań: WBC 4.90, RBC 4.33, HEMOGLOBINA 12.90, HEMATOKRYT 0.40, MCH 29.80, MCHC 32.3, MCV 92,1, PŁYTKI KRWI 207%, LIMFOCYTÓW 39,9%, POZOTAŁYCH WBC 21,3%, POZOSTAŁYCH NEUROCYTÓW 38,8, LICZBA LIMFOCYTÓW 2, LICZBA POZOSTAŁYCH WBC 1,0, LICZBA NEUROCYTÓW 1,9, RDW-CV 13,8, RDW-SD 43,2, PDW 15,4, P-LCR 43,9. A TAK POZA TYM, TO OSTATNIO JESZCZE MIAŁAM PODWYŻSZONE EOZYNOFILIE 18,5. PROSZĘ O INTERPRETACJĘ.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niepokojący jest rozmaz krwinek białych:obniżony odsetek neutrofilów, podwyższony odsetek tzw. pozostałych krwinek białych oraz podwyższony odsetek eozynofilów w przeszłości. Liczby bezwzględne mieszczą się w normach, ale wskazane byłoby wykonanie rozmazu ręcznego, który jest dokładniejszy i rozróżnia poszczególne frakcje leukocytów. Warto też udać się na wizytę do gabinetu, gdyż dla właściwej interpretacji niezbędny jest wywiad i badanie lekarskie.

Pozdrawiam