Złe samopoczucie, lęk i nieprzyjemny posmak w ustach

Witam! Chciałbym uzyskać poradę. Od około 5 miesięcy czuje się bardzo źle. Chodzę praktycznie jak struty - otruty, ale objawów ze strony przewodu pokarmowego brak. Bardzo mocno i cały czas schną i pierzchną mi usta, pojawiają się na krańcach ust jakieś białe skóreczki. Mam dziwny, brzydki posmak w ustach. Bardzo długo śpię oraz często pojawia się niepokój i taki dziwny lęk. Dodam, że przez rok leczyłem się lekiem Aknenormin na trądzik oraz mam bardzo spokojne życie bez stresów i nerwów. Praktycznie z dnia na dzień jestem kompletnie wrakiem człowieka. Czuję się tylko tak jak np. w grypie żołądkowej lub zaziębieniu, ale bez innych objawów dodatkowych. Od czasu do czasu czuję jakieś obce ciało w gardle i łapię chrypkę.

Moje wyniki badań: Glukoza 97 mg/dl Alat 66 U/l AspAt 43 U/l GGTP 35 U/l Bilurbina całkowita 0,4 mg/dl CRP 3,7 mg/dl Kreatynina 0,8 mg/dl Żelazo 86 ug/dl Wapń całkowity 9,9 mg/dl Magnez 1,9 mg/dl Sód 138 mmol/l Potas 3,7 mmol/l Chlorki 106 mmol/l CRP 5,4 mg/l OB 4 mm/h HBsAg ujemny WBC 5,8 10'9/l RBC 5,48 10'12/l HGB 9,5 mmol/l HCT 44,2 % MCV 80,7 fl MCH 1,7 fmol MCHC 21,5 mmol/l RDW-SD 37,9 fl RDW-CV 13,1 % PLT 198 10'9/l PDW 14,3 fl MPV 11 fl P-LCR 32,7 % PCT 0,22 % TSH 3 gen. 1,92 ulU/ml fT4 1,20 ng/dl fT3 3,99 pg/ml anty-TPO 5,00 IU/ml Witamina B12 377,5 pg/ml anty-Helicobacter Pylori - ujemny Bardzo proszę o pomoc!

Witam!
Zawsze wraz z wynikami badań należy dostarczyć wartości referencyjne, gdyż w każdym laboratorium mogą się one nieco różnić od wartości standardowych. Interpretując przesłane wyniki badań odniosę się do standardowych norm. W przedstawionych wynikach badań znajduje się kilka nieprawidłowości. Najważniejszą jest znaczna niedokrwistość, wymagająca diagnostyki, gdyż stężenie żelaza znajduje się w normie co wyklucza najczęstszą przyczynę niedokrwistości czyli niedobór żelaza. Wśród badań biochemicznych transaminazy (szczególnie Alat) znajdują się powyżej normy co sugeruje uszkodzenie wątroby. Obniżenie stężenia wolnej tyroksyny (fT4) również jest istotną nieprawidłowością, ale przy prawidłowym TSH i fT3 bezpośrednia przyczyna tarczycowa nie jest pewna, gdyż przyczyną takiego wyniku mogą być choroby pozatarczycowe. Konieczna jest konsultacja internistyczna lub endokrynologiczna w celu uzupełnienia diagnostyki. Warto również wykonać takie badania jak EKG, zdjęcie RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej (koniecznie!), kał na krew utajoną, badanie ogólne moczu. Zachęcam do szybkiej wizyty u wskazanego specjalisty. Pozdrawiam serdecznie!