Złe samopoczucie u osoby z nowotworem jelita grubego z przerzutami do wątroby

Witam Mam pytanie moja znajoma ma 38 lat ok 1,5 miesiąca temu źle sie czuła bardzo schudła , nie miała apetytu i silne bóle brzucha, problemy w wypróżnianiem nie miała siły i jedna noga jej bardzo spuchła Poszła do lekarza rodzinne powiedzieli ze grypa żołądkowa ale nie przeszło i znów lekarz wiecej badań i szpital i diagnoza tarczyca do tego nowotwór jelita grubego z przerzutami do wątroby. jest od 2 tygodniu w szpitalu ma stomie i czekamy na wyniku hist. czy jest jakaś szansa na przeżycie?

Ja nie zajmuję się przepowiadaniem przyszłości lecz leczeniem!!! Za mało wiem o całokształcie choroby , aby móc odpowiedzieć autorytatywnie! Poza tym - istnieje coś takiego jak tajemnica zawodowa , która nie pozwala udzielać informacji "znajomym" pacjenta!!! Proszę udać się z tym pytaniem do lekarza prowadzącego!!! zż