Złe samopoczucie w 35. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 35 tyg. ciąży. Od 27 tyg. z cukrzycą c. leczoną insuliną. Ostatnio źle się czułam - wymioty, biegunka , ucisk w żołądku , twardniejący brzuch> Dolegliwości trwały 4 dni . Po kontroli u lekarza wszystko ok a dolegliwości są przez uciskającą macicę. Ponieważ słyszałam o cholestazie,, zrobiłam próby wątrobowe . Wyniki :GGTP 14, ALT 33, AST 16, fosfataza zasad. 157, bilirubina 0,26. skóra mnie nie swedziała do tej pory , teraz to chyba z nerw. Co to może oznaczać ?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie podała Pani norm dla laboratorium a te różnią się między sobą, ani jednostek. Wydaje mi się, że fosfataza jest podwyższona? Ale tak jak pisze nie wiem co to za jednostka oraz jakie normy ma laboratorium. Nie widzę też potrzeby wykonywaia tych badań gdy nie ma objawów. Nie rozumie też czy odczuwa Pani w końcu świąd czy nie. Śwędzenie skóry brzucha jest normalne bo skóra się rozciąga, zwłaszcza w końcowej fazie ciąży, gdy jest intensywny wzrost dziecka. NAtomiast jeśli odczuwa Pani świąd całego ciała to jest to objaw niepokojący mogący wynikać z cholestazy i wtedy porsze udać się do ginekologa.