Zmęczenie i bezsenność u 19-latki

Witam. Jestem mężczyzną, lat 19. Od dłuższego problemu borykam się ze zmęczeniem i brakiem snu. Co więcej mam niesamowicie suchą skórę na twarzy, skrzydełkach nosa i na linii włosów. Apropo włosów, mam duży łupież i szybko mi się przetłuszczają ( są świeże 12 godzin). W dodatku oczy pieką mnie PRZEOGROMNIE, a jeśli ktoś obok pali, to nie moge ich otworzyć. Co chwile mrugam. W dodatku mam wilczy apetyt i nawet ostatnio przytyłem pare kilogramów. Prosze o pomoc.

Wymienił Pan kilka objawów, które nie są ze sobą związane bezpośrednio. Dotyczą głównie ciała, ale ich podłoże może być inne. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego i u psychologa.