Zmęczenie, senność, brak miesiączki i uderzenia gorąca
Witam serdecznie:) Mam 46 lat ważę 64 kg. wzrost 171cm. Od listopada czuję się źle, jestem zmęczona, senna itp. Miałam prześwietlenie płuc, próbę wątrobową, oraz badanie na bakterię w organizmie. Te badania są dobre, tak powiedział lekarz. Czekam jeszcze w kolejce do gastrologa. Co dwa miesiące lekarz rodzinny kieruje mnie na badania mocz, krew. Ostatnie robiłam 4 maja. RBC 4,76 6 10 /mm3 HGB 15,20 g/dl HCT 46,9 h % MCV 98 h um3 MCH 32,0 h pg MCHC 32,5 g/dl RDW 10,7 I % PLT 272 MPV 9,5 um3 PCT 0,258 % PDW 15,8 % WBC 9,9 3 10 /mm3 NEU 38,6 L i tu mam zaznaczone na czerwono w kwietniu miałam 51,3 LYM 49,0 h MON 8,3 EOS 2,6 BAS 1,5 ALY 1,3 LIC 0,5 Neutrophis 45% Lymphocytes 45 Monocytes 5 Eosinophis 5. Mam wrażenie, że mój lekarz rodzinny zbyt mało poświęca czasu na analizę moich badań i daje mi kolejne leki (typu. żelazo Wit. B12) i skierowanie na badania. Nie potrafi mi konkretnie odpowiedzieć co mi jest i czemu tak źle się czuję. Chciałam jeszcze napisać, że od 2 miesięcy nie mam miesiączki i że byłam u ginekologa. Nie biorę leków hormonalnych. Wspieram się s***. Mam napady gorąca oraz bóle stawów. Lekarz stwierdził, że jest wszystko ok. z moim organizmem (po badaniu i USG). Chciałam jeszcze dodać, że miałam chorobę wrzodową i biorę od 3 lat leki. Bardzo z góry dziękuję, jeśli ktoś z Fachowców medycyny przeczyta mój list i będzie uprzejmy ustosunkować się do moich wyników. I może mnie nakierować co mam robić dalej:) Bardzo dziękuję i pozdrawiam Ania.

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Droga Pani!
Objawy, które Pani opisuje tzn. napady gorąca, osłabienie, bóle stawów oraz brak miesiączki mogą niestety wskazywać na rozpoczynający się okres okołomenopauzalny. Dlatego w pierwszej kolejności proponowałabym zgłosić się powtórnie do lekarza ginekologa i zasugerowanie mu zlecenia badań hormonalnych w celu wykluczenia lub potwierdzenia tych podejrzeń - badania te to progesteron, FSH i LH, a także estriol. Limfocytoza przy neutrofilii stwierdzane w morfologii krwi przedstawionej przez Panią może odpowiadać przewlekłemu procesowi zapalnemu, infekcji wirusowej lub swoistej bakteryjnej (np. gruźlica?). Niestety na podstawie tylko tego badania nie można tego stwierdzić. Według mnie w pierwszej kolejności proszę zastanowić się nad wizytą u ginekologa, najlepiej ginekologa-endokrynologa. Proszę być dobrej myśli, jeśli to okres przekwitania można to skutecznie leczyć stosując hormonalną terapię zastępczą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.