Zmęczone i zaczerwienione oczy - czy witaminy Doppelherz z luteiną pomogą?

Witam serdecznie:) Kupiłam sobie dzisiaj witaminy z luteina 15 mg,firmy Doppel herz na oczy. Mam czasami zaczerwienione i zmęczone oczy. Mam malutka córeczkę która niestety mało śpi :( Nie chce ciągle wyglądać na zmęczona. Chciałam się zapytać czy mogę śmiało brać te witaminki?Zapisalam się do okulisty ale niestety są długie kolejki a wizytę mam dopiero za miesiąc a nie chce tyle czekać(mam też suche oczy) Proszę o radę.

Witam. Luteina nie wpływa na zmęczenie oczu, na brak snu ani na zaczerwienienia.U osób po 50 roku życia jest zalecana.Preparaty które polecam pacjentom przeszły wiele badań na ludziach,do innych mam ograniczone zaufanie. Zalecam Ocuvite Lutein, Resvega,Nutrof Total i tyle. Proszę raczej zakrapiać oczy np Sol. Systane Ultra3x lun Sol. Hyabak 3-4 x PLO. Pieczenie ustąpi,może zaczerwienienie też.I wyspać się w innym pokoju.ze stoperami w uszach.Pozdrawiam serdecznie