Zmiana częstotliwości w miesiączkowaniu a prawdopodobieństwo ciąży

Czesc:) mam problem, a dokladniej mowiac to pytanie.. W ostatnim czasie miałam regularny okres, ktory zaczynal sie zawsze 1 dnia każdego miesiaca(i trwa zawsze 4-6 dni) ale w listopadzie dostalam go az dwa razy najpierw 1-5 a nast 27-1(gru..). Plamien nie mam zbyt obfitych a ost.dwa byly mniej obfite niz zwykle. Czesto uprawiam sex z moim chlopakiem(czasem bez zabezpieczenia, ale nigdy do konca i bez wytrysku w srodku) ostatnio tez boli mnie brzuch i czuje sie strasznie pelna. prosze o pomoc

Witam serdecznie. Ze względu na fakt iż dochodzi do zbliżeń bez zabezpieczenia z całą pewnością należy wykluczyć ciążę. W tym celu proponuję zgłosić się do ginekologa lub wykonać test ciążowy.