Zmiana hyperechogenna na nerce

moje usg wykazało zmianę na nerce chyperechogenną o wym. 5/7 mm ,co to znaczy

Taka zmiana jest bardzo niewielka i na podstawie sformułowania hiperechogeniczna nic więcej na ten temat nie można napisać (to jakiś niewielki guzek o strukturze gęstszej niż otaczające tkanki, zapewne zmiana łagodna). Celem skonkretyzowania rozpoznania zazwyczaj w takim przypadku zaleca się wykonanie tomografii komputerowej. Najlepiej, żeby w tej sprawie wypowiedział się urolog po bezpośrednim badaniu.